Soczewki kontaktowe, które dedykowane są w sytuacjach w jakich ze względu na wadę wzroku słyszeliście do tej pory, że nie ma soczewek dla Was bo wada jest za duża. Okazuje się jednak, że są …
Nasza oferta obejmuje soczewki kontaktowe, korygujące bardzo skomplikowane wady wzroku w tym stożek rogówki, wysoki i regularny astygmatyzm oraz wszystkie wady wzroku, których do tej pory nie dało się skorygować żadnymi soczewkami kontaktowymi a korekcja okularowa nie daje pełnego komfortu widzenia. Odpowiedź na pytanie, które soczewki zostaną wybrane w danym przypadku zależy od wady wzroku i jest możliwa dopiero po osobistej konsultacji ze specjalistą.

Soczewki hybrydowe to nowoczesna konstrukcja, która łączy ze sobą wygodę codziennego użytkowania zbliżony do miękkich soczewek silikonowo-hydrożelowych oraz możliwość korekcji wad wzroku takich jak stożek rogówki, wysoki astygmatyzm czy niecodzienne wady, duże plusy lub minusy spoza zwykle dostępnego zakresu mocy. Soczewka składa się ze sztywnego centrum korygującego oraz kołnierza silikonowo – hydrożelowego na którym, soczewka opiera się na oku.

POLECAMY osobom, które do tej pory ze względu na nietolerancje nie mogły nosić twardych soczewek RGP lub warunki ich życia lub pracy (kurz, pył) powodowały łatwe dostawanie się zanieczyszczeń pomiędzy rogówkę i soczewkę a w następstwie podrażnienia oka.
Czas wymiany: 6 miesięcy.

Stożek rogówki jest stanem choroby oczu, gdzie widzenie jest nieostre na każdą odległość. Stożki ujawniają się zwykle w okresie dojrzewania i powodują stałe pogorszenie ostrości widzenia. Nieregularny astygmatyzm możemy jednak skutecznie korygować twardymi soczewkami stożkowymi.

Soczewki RGP nosi się w trybie dziennym a okres ich wymiany wynosi do 24 miesięcy. Nasza praktyka cieszy się doskonałym widzeniem naszych pacjentów i ich zadowoleniem. Wpływa zapewne na to nasza wiedza i doświadczenie w korekcji tej choroby oczu ale także najnowocześniejsze materiały soczewek, które polecamy naszym pacjentom.

 

Wyskoki, regularny astygmatyzm w przeciwieństwie do stożka rokówki nie jest chorobą ale jego korekcja wymaga również twardych, gazo-przepuszczalnych soczewek RGP. Soczewki twarde, okres wymiany do 24 miesięcy.

POLECAMY osobom z dużymi wadami wzroku, które noszą skomplikowane okulary lub okulary nie do końca spełniają Ich oczekiwania wzrokowe. W soczewkach kontaktowych można przeważnie zobaczyć więcej a życie nie ogranicza się do świata widzianego przez oprawę okulrową.

Zapraszamy do kontaktu